Характеристика противірусних препаратів нового покоління

Згідно з міжнародними статистичними даними, доросла людина в середньому за рік хворіє 2-3 тижні гострими респіраторними захворюваннями, застудою або грипом. Кожному відомо, що такі захворювання дуже послаблюють організм, знижують імунітет, неблаготворно позначаються на самопочутті вже після одужання. І хоча такі захворювання не вважаються смертельно небезпечними, полегшити і прискорити процес одужання – завдання не з легких.

Коли вірус потрапляє в організм, він швидко розмножується і провокує ряд симптомів – це може бути занепад сил, риніт, кашель, гіпертермія, і втрата загального тонусу організму. Саме тому необхідно приймати ефективні препарати, що дозволять запобігти або зменшити перебіг захворювання. Але на сучасному етапі розвитку суспільства так і не придумали медикаментів, які здатні на 100 відсотків запобігти вірусну інфекцію. Не дивлячись на недосконалість таких засобів, їх кількість з кожним роком збільшується, а також зростає ефективність таких препаратів.

Характеристика противірусних препаратів нового покоління

За останні роки міжнародні фармацевтичні компанії постійно ведуть дослідження в області розробки противірусних препаратів. Під такими медикаментами прийнято вважати кошти, основною функцією яких є пригнічуюча дія на збудник інфекції, а точніше – на сам вірус.

Як ми знаємо, потрапляючи в організм, вірус починає свою дію з верхніх дихальних шляхів. Саме тут локалізується патогенна освіта і починається розмноження вірусів, перетворюючись у вогнище інфекції. Вірус вражає слизову оболонку носа, гортані, мигдалин і глотки. Складність розробки противірусного препарату, що надає максимальний ефект полягає в тому, що ареал його дії повинен охоплювати всі верхні дихальні шляхи.

Противірусні препарати нового покоління поділяють на кілька груп:

 • противоцитомегаловирусные засоби (наприклад, Ганцикловір);
 • протигрипозні засоби (Таміфлю, Амантадин,);
 • противогерпетические (Ацикловір);
 • з розширеним спектром активності (Ремантадин, Арбідол, Аміксин).

Як діють сучасні противірусні препарати

Противірусні препарати умовно можна розділити на два види: ті, що пригнічують дію вірусів (інгібітори нейрамінідази) і ті, що симулюють формування інтерферону.

Дія першої категорії препарату призначене безпосередньо на сам вірус: він порушує будову вірусних білків, що не дає вірусних клітин розмножуватися.

Другий вид належить до індукторів інтерферону (клас білків, що здатний знизити сприйнятливість клітин до дії вірусів). Його найчастіше лікарі рекомендують вживати для профілактики грипу. Як бачимо, даний вид противірусних препаратів не здатний впливати на дію вірусу, але підвищує захисну реакцію організму.

Коли починати приймати противірусні препарати

Дані медикаменти, не залежно від механізму їх дії на організм, ефективні на самій першій стадії вірусного захворювання – в перші 2-3 дня після прояву симптомів. Це означає, що найбільший ефект препарати роблять при профілактиці, ще до моменту зараження. В такому випадку, якщо поєднувати профілактичний прийом і пасивні фактори захисту організму – часте миття рук, носіння маски, застосування оксолінової мазі, дезінфекція приміщення – шанс пережити епідемію грипу значно зростає.

Характеристика противірусних препаратів нового покоління

Як вибрати противірусний препарат

З теоретичної точки зору, для профілактики необхідно приймати обидві категорії препаратів – індуктори інтерферону та інгібітори нейрамінідази.

Але врахуйте, що далеко не всі противірусні препарати надають профілактичну дію. Якщо більшість індукторів інтерферону не мають побічний вплив на організм і переноситься добре, то засоби, що пригнічують дію вірусних ферментів, може призвести до небажаних проявів – нудота, розлад шлунку та інше. Такі медикаменти призначають виключно при важких формах захворювання та під суворим контролем лікаря.

Антивірусне лікування повинно давати максимальний результат при мінімальному негативному впливі. Результат лікування головним чином залежить від стану імунної системи. Тому, визначаючись з вибором препарату, керуйтеся принципом «не нашкодь» і вибирайте засоби з доведеною ефективністю і добре вивченою фармакокінетикою.

Дійсно хороший препарат повинен володіти наступними властивостями:

 • відсутність проникнення антивірусного препарату в ДНК здорової клітини;
 • дію виключно в інфікованих клітинах;
 • відсутність шкідливого токсикологічного дії і виділення в первісному стані з організму;
 • уповільнення періодів метаболізму певного вірусу, тобто препарат повинен бути призначеним для боротьби з конкретним захворюванням;
 • зручна форма прийому та дозування.

Існує категорія хворих, для яких вибирати противірусні засоби необхідно з особливою уважністю – це діти, люди пенсійного віку, вагітні та особи зі зниженим імунним статусом (Гепатит С, ВІЛ, СНІД та ін).

І найголовніше, при перших симптомах звертайтеся до консультації лікаря. Не займайтеся самолікуванням, інакше можна істотно нашкодити організму.

Схожі статті:

 • Антигістамінні препарати нового покоління

  Алергію можна з упевненістю назвати хворобою 20 століття. Ще в 50-х роках минулого століття мало хто з населення нашої країни був знайомий з типовими проявами алергічних реакцій у людини. Змінивс...

 • Нестероїдні протизапальні препарати нового покоління

  Від хвороб, на жаль, ніхто не застрахований. Переважна більшість захворювань супроводжується запаленням, болем, підвищенням температури. Для полегшення стану хворого до початку лікування слід усу...

 • Противірусні препарати при ГРВІ – лікуємося правильно.

  ГРВІ або гостра респіраторна вірусна інфекція для багатьох зовсім не привід скасовувати власні плани або йти на лікарняний, це той вид застуди, яку, здається, можна легко перенести на ногах, макс...

 • Противірусні препарати для дітей

  Нездужання рідної дитини – тяжке випробування для будь-якого батька. На жаль, уникнути хвороб не вдається нікому, адже дитячий імунітет знаходиться в стадії формування аж до підліткового віку. До...

 • Норма гемоглобіну в крові у жінок

  Скаржитеся на хронічну втому, головний біль, астенію, задишку? Тоді естьпоказания для здачі аналізу на виявлення рівня гемоглобіну в крові. Що це за елемент, якою є його роль в організмі, чим заг...