Деревій: лікувальні властивості і протипоказання

В повісті А. Купріна «Олеся» є епізод, коли головна героїня миттєво зупиняє кров з рани, заговорюючи її. Однак зробити це може не лише чаклунка, якщо в руках у неї буде... деревій або кашка, як його називають у народі. Дивовижна здатність соку з листя цієї рослини швидко зупиняти кровотечу – це властивість деревію відомо з глибокої давнини. Цей дар широко розповсюдженого на території нашої країни квітучої рослини використовувався в армії Олександра Суворова: у кожного солдата був мішечок з порошком з деревію для присипки ран від битв. Латинська назва деревію Achillea millefolium походить від імені героя Ахілла, який за допомогою деревію, за легендою, вилікував від ран сина Геракла. Деревій: лікувальні властивості і протипоказання

Лікувальні властивості деревію

Кровоспинну властивість деревію – це тільки найвідоміше його властивість: будь-яка кровотеча – маткова, легенева, носова, шлункова кровотеча з ясен, не кажучи вже про кровотечі від рани, під силу зупинити цьому зростаючому цілителя.

Але його таланти набагато більш рясні, ніж відомі. Деревій містить в'яжучі і гіркі речовини, які володіють бактерицидними, протизапальними і кровоспинні властивості, сприятливо впливає на слизову оболонку кишечнику і знижують секреторну функцію шлунково-кишкового тракту. Дубильні речовини деревію беруть участь у профілактиці відкладення солей важких металів, здатні зупинити диспепсію, їх можна використовувати навіть при радіоактивному ураженні людини. Ці ж речовини допомагають лікувати захворювання порожнини рота – стоматит, гінгівіт, допомагають при лікуванні ангіни, фарингіту.

Містить в собі деревій і мінеральні солі, які підтримують у нашому організмі кислотно-лужний баланс, роблять оптимальним водно-сольовий обмін, необхідні для роботи всіх систем людського організми, потрібні для побудови м'язів і кісток. Сечогінний ефект деревію використовують для серцево-судинної системи. Цінних визнано і його дія для зниження артеріального тиску і відновлення венозного кровообігу. Показаний деревій при циститі, каменях і відкладах в сечовому міхурі, холециститі.

Використовують деревій при лікуванні захворювань нервової системи. Він лікує істерію, покращує психологічний стан у клімактеричному періоді, має легкий снодійний ефект.

Примочки, ванни, мазі з деревієм допомагають позбутися від шкірних хвороб, висипу, гнійників.

Деревій: лікувальні властивості і протипоказанняДеревій і косметика

Деревій і в догляді за шкірою обличчя, волоссям – наш помічник і цілитель. Парова лазня із суміші деревію, ромашки, відмінно допомагає для очищення шкіри і додання їй бархатистість. Ці ж два білих квітки - ромашка і деревій – у вигляді відвару використовуються для ранкового зрошення шкіри перед нанесенням крему.

Шампуні з деревієм лікують себорею, каротин, що міститься в цьому лікувальному рослині, допомагає боротися з сухістю і ламкістю волосся, креми, маски з додаванням деревію значно покращують стан шкіри.

Протипоказання

Деревій, як і деякі інші лікарські рослини, наприклад полин, містить у своєму складі не тільки корисні речовини, але і отруйні. Точніше буде сказати, що його корисні властивості при тривалому застосуванні можуть, накопичившись в організмі, принести значну шкоду. Тому більше двох тижнів лікуватися препаратами з деревію небажано. У даному випадку ефект може виявитися згубним.

не Можна використовувати для лікування деревій людям, у яких кров'яний тиск постійно знижений. Здатність цієї рослини швидко зупиняти кровотечу шкідливо для хворих тромбофлебітом. Ні в якому разі не можна застосовувати деревій незадовго перед здачею аналізів крові.

Схожі статті: