«Чужий» дитина – діти на вихованні у бабусь

У перші роки життя малюка формуються його взаємини з людьми. Тоді ж виникають і зміцнюються найбільш значущі, найбільш тривалі зв'язки. Найчастіше об'єктом найсильніших почуттів стають батьки.

«Чужий» дитина – діти на вихованні у бабусь

Якщо, проте, вони працюють більше десяти годин на добу або, що ще гірше, живуть в іншому місті, їх місце займають ті, хто знаходиться поруч – дідусі і бабусі. З ними малюк почуває себе комфортно і безпечно.

Вони знайомлять його з навколишнім світом, виховують згідно власних поглядів, перебувають з ним у хвилини смутку і радості. Спочатку все виглядає благополучно.

Дідусі і бабусі молодіють, знаходячи новий сенс життя. Дитина, оточений турботою і обожнюванням, безтурботний і задоволений власним існуванням. Мами і тата піднімаються по черговим щаблях кар'єри, збільшують свій матеріальний достаток.

Але рано чи пізно дитина повертається до батьків – йде в школу, або ж дідуся і бабусі в силу свого віку починають хворіти і не можуть постійно їм займатися. Це дуже болісний момент, так як малюк, якому всього кілька років від роду, повинен розлучитися з тими, хто психологічно є для нього найбільш близькими людьми. Звичайно, він не позбавляється їх суспільства назавжди, але це погане розраду.

Сльози дитини часто не сприймаються всерйоз, особливо у даній ситуації. Всупереч благим намірам, це призводить до втрати елементарного почуття безпеки і формуванню глибокої психологічної травми. Батьки теж стурбовані. Дитина не любить їх «як треба», не проявляє належної поваги. Крім того, він не такий, яким його очікували побачити.

Адже його виховав хтось інший, дещо в іншій системі цінностей, принципів, традицій. У результаті батьки і дитина не відчувають себе комфортно один з одним, між ними постає безліч невисловлених претензій і образ.

Але і спільне проживання трьох поколінь може призвести до певних проблем. Ось деякі з них:

 • нечітка структура сім'ї і відсутність чіткого розмежування ролей;
 • деяке замішання щодо авторитету батьків, дідусів та бабусь;
 • конфлікти на тлі різниці у поглядах на життєво важливі питання;
 • перенесення відповідальності за дітей дідусів та бабусь;
 • взаємна психологічна і економічна залежність.

З іншого боку, є жінки, які панічно бояться народження онуків. Якщо карапуз називає їх бабусею, відчути себе молодою вже не допоможе ні молодіжна стрижка, ні модний одяг, ні туфлі на танкетці, ні фривольний спосіб життя. Такі жінки неохоче показуються на вулиці з онуком чи онукою – їх живої метрикою.

Вимушені доглядати за малюком, вони часто забороняють йому (їй) називати себе бабусею, що вносить величезний подив у його (її) розуміння структури сім'ї зокрема і навколишньої дійсності в цілому.

Схожі статті:

 • Норма гемоглобіну в крові у жінок

  Скаржитеся на хронічну втому, головний біль, астенію, задишку? Тоді естьпоказания для здачі аналізу на виявлення рівня гемоглобіну в крові. Що це за елемент, якою є його роль в організмі, чим заг...

 • Кантрі - затишний світ з нотками старовини

  Глянсові поверхні, штучні матеріали, чорно-білі кольори! Ваш очей не втомився від цього світла, блиску, сталі і чіткої геометрії? Якщо це так, то кухня, вітальня в стилі кантрі – ваш вибір. Слово...

 • Проти насильства у власному будинку

  Напевно, майже в кожній родині іноді справа доходить до примусу або насильства – і зовсім не тому, що батьки мають садистськими нахилами. Іноді ми кричимо на дитину, буваємо байдужими або, навпак...

 • Смородина: лікувальні властивості і протипоказання

  Чорну смородину знають всі, але мало хто здогадується про те, що вона містить в собі багато корисних властивостей, які не обмежуються тільки лікуванням застуди. Використовується не тільки в медиц...

 • Куркума: корисні властивості і протипоказання

  Інформація про корисні властивості куркуми прийшла до нас від індусів. Вони використовували її при пологах, змащуючи живіт породіллі і пуповину новонародженого, застосовували у традиційних обряда...