Чебрець: лікувальні властивості і протипоказання

Чебрець, або чебрець – улюблене багатьма народами рослина, здавна вважається не тільки лікувальним, але і володіє магічними властивостями. Знамениті лікарі минулого, наприклад Авіценна, вважав, що ця рослина може не тільки зберегти здоров'я, але і саме життя. Широко відомо й таке назва чебрецю, як Божественна трава. Справа в тому, що наша церква свята прикрашає квітками чебрецю ікони, які після цього набувають особливу силу і відганяють злі сили.

Чебрець: лікувальні властивості і протипоказання

Чебрець в народній медицині, косметиці і кулінарії

Чебрець – рослина універсальне, воно здатне прикрасити красою своїх бузкових квітів дизайн будь-якого саду і городу, воно лікує, зберігає красу і молодість. Такий універсалізм чабрецю надає його неповторний склад, у який входять і вітаміни, і жири, і вуглеводи, і клітковина, і зола, і білки, і мікроелементи, органічні кислоти. Незвичайне назва цього цілющого рослини змушує думати, що це екзотична рослина і зростає в далеких країнах. Однак це далеко не так. Так, чебрець віддає тепло, але виростити його можна майже скрізь, крім суворих широт. Особливих умов для вирощування чебрець не вимагає. Було б побільше сонячного світла, а решта рослина знайде сама.

Найбільш цінними вважаються квітучі верхівки чебрецю, які треба зрізати, не висмикуючи все рослина з землі. Висушений чебрець можна зберігати два роки.

Багато хвороби піддаються лікуванню чебрецем: їм натирають онімілі частини тіла після інсульту, він допомагає відновити пам'ять, знижує запаморочення після струсів мозку. Відвар чебрецю позбавляє від дисбактеріозу, допомагає вилікувати катаракту, підвищують потенцію у чоловіків. Прекрасні результати показує чебрець в лікуванні захворювань, що супроводжуються кашлем. Досить сказати, що найстаріше ліки пертусин містить у своєму складі цю траву.

Чебрець: лікувальні властивості і протипоказання

Відвар чебрецю допомагає позбутися навіть від застарілого алкоголізму. У складі цієї рослини є так званий тимол, який при передозуванні викликає блювоту. Якщо запити відвар чебрецю невеликою кількістю горілки або алкогольного напою, то тимол починає діяти, викликаючи блювоту і, відповідно, відраза до алкоголю. Одна-два тижні прийому таких ліків (алкоголь-чебрець), і відраза до алкоголю може стати стійким.

Чебрець: лікувальні властивості і протипоказанняШлункові кольки, радикуліт, невралгія, пневмонія – від кожного з цих захворювань може допомогти чебрець.

Чебрець: протипоказання

Рідкісні лікарські рослини не мають протипоказань. Хіба що кульбаба відрізняє рідкісна лояльність. Чебрець теж має протипоказання, на щастя, нечисленні. Не можна вживати чебрець людям, що страждають виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки, пієлонефрит, гепатит, миготливою аритмією. Протипоказаний чебрець і вагітним жінкам, зате він допомагає годуючим мамам збільшити кількість грудного молока.

Чебрець: покращуємо склад нашої їжі

Чебрець – чудова пряність. Особливість його полягає в тому, що свої ароматичні якості чебрець зберігає навіть при тривалій тепловій обробці, що дозволяє його додавати в їжу в самому початку приготування страв. Застосування чебрецю в кулінарії практично універсально. Його додають в якості ароматичний приправи в перші і другі страви, приправляють салати з м'яса і картоплі, широко використовують у консервуванні овочів. Відмінною ароматичною добавкою в кулінарії вважається суміш чебрецю, петрушки і лаврового листа. Чебрець входить до складу такої відомої суміші пряних трав, як «Прованські трави».

Схожі статті: