Антигістамінні препарати нового покоління

Алергію можна з упевненістю назвати хворобою 20 століття. Ще в 50-х роках минулого століття мало хто з населення нашої країни був знайомий з типовими проявами алергічних реакцій у людини. Змінився спосіб життя у вигляді змін у харчуванні з численними харчовими добавками і використанням продуктів з далеких країн, порушення чистоти навколишнього середовища, деяка стерильність нашого життя, вживання великої кількості лікарських препаратів – все це неминуче повинно було привести до зниження імунітету і, як наслідок, появи алергічних реакцій. Так що алергія, як це не парадоксально звучить, – це наслідок цивілізації і підвищення якості життя.

Антигістамінні препарати: старі перевірені і нові

Поява лікарських препаратів, що допомагають впоратися з типовими та нетиповими проявами алергії – ринітом, кропив'янкою, набряками, слезоточением та іншими «принадами» цього підступного захворювання, дало можливість алергікам істотно полегшити свої страждання. Вже зараз ці препарати, які називаються антигістамінними, діляться на три покоління.

Ліки з першого покоління – димедрол, супрастин, тавегіл, донормил і інші мають яскраво виражені лікувальні властивості. Вони знижують свербіж шкіри, зменшують набряки, надають місцеву знеболювальну дію, тому їх з вдячністю згадують алергіки зі стажем. До безперечних достоїнств цих препаратів можна віднести і їх дешевизну. Але ці ліки мали і цілий ряд побічних ефектів і недоліків. Вони викликали сонливість, нудоту, блювоту, діяли нетривалий час, хворі до них досить швидко звикали.

Антигістамінні препарати нового поколінняЛіки з першого покоління – димедрол, супрастин, тавегіл, донормил і інші мають яскраво виражені лікувальні властивості. Вони знижують свербіж шкіри, зменшують набряки, надають місцеву знеболювальну дію, тому їх з вдячністю згадують алергіки зі стажем.

При розробці антигістамінних препаратів другого покоління були враховані ці недоліки. Такі лікарські засоби як кларитин, аллергодил, не втрачаючи своїх антиалергічних властивостей, мають більш тривалий період дії, не викликають сонливості ( або викликають її незначно), мають значно менше інших протипоказань. Але їх використання небажано під час керування транспортними засобами та іншої роботи, яка потребує зосередженості і концентрації уваги.

Фармакологія не стоїть на місці. Вже з'явилися і з успіхом використовуються протиалергічні ліки третього і навіть четвертого покоління.

Антигістамінні препарати нового покоління: переваги та особливості

Бурхливий розвиток фармакологічної промисловості в частині антигістамінних препаратів цілком зрозуміло. Алергія сама по собі не здатна завдати великої шкоди людині. Зате її прояви – нежить, шкірні висипання, підвищення температури здатні позбавити і працездатності, і просто радості життя. Є наслідки алергії такої сили, яка може призвести навіть до летального результату. Досить згадати набряк Квінке, щоб зрозуміти, наскільки алергія може бути небезпечною. Тому своєчасний прийом ліків іноді допомагає уникнути і легких і важких наслідків цього захворювання.

Антигістамінні препарати нового поколінняЗ кожним поколінням антигістамінних препаратів зменшуються побічні явища, збільшується період дії, а ось звикання до них практично зведено нанівець.

З кожним поколінням антигістамінних препаратів зменшуються побічні явища, збільшується період дії, а ось звикання до них практично зведено нанівець. Так і їх дія починається набагато швидше, ніж у знайомих всім супрастину або тавегіла.

Страждаючим алергією треба запам'ятати назви цих нових ліків. Наприклад, астемізол характеризується тим, що його можуть приймати діти віком від одного року і вагітні жінки; дія препарату починається протягом години після прийому і триває протягом доби, а протипоказання всього одне – порушення функції печінки. Аналогічні якості показують і такі новітні лікарські антигістамінні препарати як цетиризин, эбастин, лоратадин, фексофенадин.

Головне правило для використання цих новітніх ліків – у кожному разі перед їх застосуванням отримати консультацію у лікаря.

Схожі статті:

 • Характеристика противірусних препаратів нового покоління

  Згідно з міжнародними статистичними даними, доросла людина в середньому за рік хворіє 2-3 тижні гострими респіраторними захворюваннями, застудою або грипом. Кожному відомо, що такі захворювання д...

 • Нестероїдні протизапальні препарати нового покоління

  Від хвороб, на жаль, ніхто не застрахований. Переважна більшість захворювань супроводжується запаленням, болем, підвищенням температури. Для полегшення стану хворого до початку лікування слід усу...

 • Противірусні препарати при ГРВІ – лікуємося правильно.

  ГРВІ або гостра респіраторна вірусна інфекція для багатьох зовсім не привід скасовувати власні плани або йти на лікарняний, це той вид застуди, яку, здається, можна легко перенести на ногах, макс...

 • Противірусні препарати для дітей

  Нездужання рідної дитини – тяжке випробування для будь-якого батька. На жаль, уникнути хвороб не вдається нікому, адже дитячий імунітет знаходиться в стадії формування аж до підліткового віку. До...

 • Сумісність Водолія і Раку

  Основні характеристики водного Раку: чуттєвість, емоційна глибина, інтуїтивність, схильність оберігати, плекати і піклуватися. Провідні риси повітряного Водолія – волелюбність, непередбачуваність...