Звички, які шкодять серцю

Звички, які шкодять серцю

Людина живе, поки б'ється його серце. І кожному з нас хотілося б жити довго і щасливо. Тому важливо якомога раніше задуматися про профілактиці серцевих хвороб. Найпростіше, що ми можемо зробити для здоров'я, - це переглянути свої звички. На роботу серця і судин впливають різноманітні фактори. І деякі з них ми не в силах змінити. Однак шкідливі звички сприяють розвитку багатьох захворювань: гіпертонії, аритмії, атеросклерозу, серцевої недостатності, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда та інсульту.

Звичка багато працювати

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА Коли робота стоїть на першому місці в житті, у нас не залишається часу на сім'ю, особисте життя і турботу про здоров'я. Постійна трудова діяльність і відсутність відпочинку призводять до хронічних захворювань серця, інфаркту та інсульту. ЩО РОБИТИ Щоб не «згоріти на роботі», дотримуйтесь старовинної мудрості: "справі - час, потісі - годину. У запалі робочих буднів не забувайте про себе улюблених, знаходьте можливості для відпочинку, розваг, спілкування, занять фізкультурою. Періодично контролюйте свій тиск, рівень цукру і холестерину в крові, проходите медичне обстеження.

Занепокоєння через дрібниці

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНО Часті переживання і розлади по дурницях йдуть на шкоду нашому здоров'ю. Постійна тривожність прискорює пульс, підвищує артеріальний тиск, викликає болю в грудях, порушує роботу нервової системи, збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інфаркту та інсульту.

ЩО РОБИТИ Не переживайте через дрібниці, чужих проблем, поганих новин по телевізору, намагайтеся не драматизувати події, не думайте в похмурих тонах про завтрашній день. В той же час не будьте черствими, виявляйте співчуття до інших людей, допомагайте їм, але не приймайте все занадто близько до серця. Якщо ви часто тривожитеся, не можете впоратися зі своїми почуттями, зверніться за допомогою до психолога.

Хронічний стрес

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ Короткочасний стрес не небезпечний для здоров'я, він активізує наші резервні можливості, допомагає пристосуватися і вижити в нових умовах. На жаль, щоденний, хронічний стрес дуже шкідливий. Він виникає тоді, коли на нас тривало впливає травмує фактор; проблеми на роботі, конфлікти в сім'ї. Під постійним впливом можливості до пристосування виснажуються, порушуються важливі функції організму, руйнуються клітини, знижується імунітет, відбуваються збої в роботі внутрішніх органів, у тому числі серцево-судинній системі. Згодом можуть розвинутися гіпертонія, ішемічна хвороба серця, інсульт.

ЩО РОБИТИ Спробуйте змінити ситуацію, яка викликає у вас постійні негативні емоції, зміните роботу, оточення, не спілкуйтеся з неприємними людьми. Якщо це неможливо, то змініть своє ставлення до подій, постарайтеся мислити позитивно, більше часу проводите з друзями, рідними, займіться спортивними заняттями фітнесом, проконсультуйтеся з психологом.

Нічні посиденьки

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ Багато хто з нас лягають спати пізно, намагаючись встигнути якомога більше. На думку деяких дослідників, недолік сну збільшує ризик хвороб серця так само, як і куріння. У тих, хто спить менше 7 год. в день, підвищується ризик серцевих нападів та інсульту.

ЩО РОБИТИ Не засиджуйтеся допізна. Намагайтеся спати 7-8 год. на день. Дозволяйте собі короткий денний сон.

Самотність

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНО Всі ми час від часу хочемо побути наодинці з собою, це цілком нормально, іноді навіть необхідно для повноцінного відпочинку. Але постійне самотність дуже шкідливо для людини і призводить до порушень сну, коливання артеріального тиску, серцевих нападів. ЩО РОБИТИ Більше спілкуйтеся. Якщо у вас немає супутника життя, проводите більше часу з друзями, близькими, частіше розмовляйте по телефону, листуйтеся в соціальних мережах, заведіть домашнього улюбленця.

Довге сидіння перед екраном

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНО Постійний перегляд телепередач або інтернет-сайтів призводить до того, що людина годинами сидить в одній позі. Тривалий період обездвиженности може призвести до підвищення артеріального тиску,рівнів цукру і жирів у крові, порушення струму крові в капілярах, збільшення ризику серцевих нападів та інсультів. На думку деяких вчених, 4 год. в день, проведені перед екраном телевізора чи комп'ютера, збільшують ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 80%. ЩО РОБИТИ Намагайтеся подовгу не сидіти в одній позі, частіше вставайте, щоб поліпшити кровообіг.

Переїдання

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНО Споживання їжі надміру призводить до надлишкової маси тіла. А це - один із провідних факторів розвитку серцевих захворювань. При цьому серцю доводиться працювати з підвищеним навантаженням, перекачувати більше крові, а судини страждають від надлишку холестерину. Все це веде до атеросклерозу, гіпертонії, ішемічної хвороби серця, інфаркту та інсульту.

ЩО РОБИТИ Не робіть з їжі культ. Не вечеряйте щільно перед сном. Виключіть з раціону солодощі, сосиски і ковбаси, жирні сорти м'яса. Постарайтеся позбавитися від зайвої ваги.

Пристрасть до кофеїну

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНО Кофеїн - потужний стимулятор центральної нервової системи, він бадьорить, підвищує працездатність, посилює серцеву діяльність, робить більш інтенсивними і частими скорочення міокарда, звужує дрібні кровоносні судини. При частому вживанні міцного чаю, кави, енергетичних напоїв збільшується навантаження на серце, підвищується артеріальний тиск, порушується сон. При вживанні більше 3 чашок натуральної кави в день виникає передозування кофеїном. Це призводить до аритмії, тахікардії, зміни артеріального тиску, руховому і психічного збудження, дратівливості. ЩО РОБИТИ Обмежте вживання напоїв з кофеїном. Випивайте не більше 2 чашок кави в день.

Звичка пересолювати їжу

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА Надмірне вживання солі призводить до затримки рідини в організмі, збільшує навантаження на серце, робить частішим пульс, підвищує артеріальний тиск, робить судини крихкими і ламкими. Надлишок солі збільшує ризик гіпертонії, аритмії, серцевої недостатності, інфаркту. ЩО РОБИТИ Споживайте не більше 4 г солі в день. Не їжте продукти з великим вмістом хлориду натрію: консерви, сосиски, сардельки, ковбаси, соуси, кетчупи, борошняні вироби.

Куріння

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНО Куріння - одна з основних причин серцево-судинних захворювань. Нікотин підвищує артеріальний тиск, посилює серцебиття, призводить до спазму судин, утворення тромбів, накопиченню холестерину в артеріях. Курці частіше страждають від ішемічної хвороби серця, інфарктів, інсультів, периферичної судинної хвороби. Курці більше ризикують загинути від раптової смерті. ЩО РОБИТИ Спробуйте кинути палити. Вже через рік після відмови від сигарет ризик серцево-судинних захворювань зменшиться наполовину.

Надмірне вживання алкоголю

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНО Алкоголь ушкоджує клітини серцевого м'яза, підвищує артеріальний тиск, збільшує пульс, порушує кровообіг в капілярах

Регулярне вживання підвищує ризик атеросклерозу, гіпертонії, інфаркту, інсульту та серцевої недостатності. ЩО РОБИТИ Приймайте алкоголь в помірних дозах, зрідка. А краще зовсім відмовтеся від нього.

Звичка переоцінювати своє здоров'я

Деякі люди невірно оцінюють стан свого здоров'я, вважаючи його дуже міцним, Вони постійно піддають його ризику усіма можливими шкідливими звичками: курять, випивають, багато їдять, ведуть малорухливий спосіб життя, не відвідують лікарів. Таке ставлення до свого здоров'я провокує багато захворювань, у тому числі серцево-судинні. ЩО РОБИТИ Оптимізм - це добре, але намагайтеся своє здоров'я оцінювати тверезо і берегти його. Позбавляйтеся від шкідливих звичок. Не нехтуйте медичною допомогою. Своєчасно звертайтеся до лікаря при появі болю в серці, задишки, безпричинної втоми. Слідкуйте за артеріальним тиском, рівнем цукру і холестерину в крові. При необхідності приймайте ліки строго за запропонованої лікарем схемою. Джерело: Народний лікар, №5, 2015р

Схожі статті:

 • Корисні звички

  Зазвичай ми згадуємо про здоров'я, коли проблеми з них дають про себе знати. Хоча всім відомо з дитинства, що попередити хворобу легше, ніж їх вилікувати. Якщо піклуватися про себе заздалегідь, т...

 • Харчування при захворюваннях щитовидної залози

  Про особливості харчування при захворюваннях щитовидки наша розмова з дієтологом-консультантом Оксаною Анатоліївною СМИРНОВОЇ (р. Харків). - Наскільки важлива дієта при такій патології? На що пот...

 • Яєчна шкаралупа -джерело кальцію відмінний

  чи Знаєте ви, що яєчна шкаралупа — це безцінне джерело наиполезнейших речовин для людини. Взагалі це дивовижна річ - яєчна шкаралупа! Почнемо з того, що найчастіше порушення обміну речовин почина...

 • Достатньо в організмі кальцію?

  Звернути увагу на проблеми з кальцієвим обміном бажано як можна раніше. Адже якщо розвинеться серйозний остеопороз, то найменший перелом буде гоїтися довго, а лікування цього захворювання не потр...

 • Як боротися з мігренню

  З мігренню можна і треба боротися Перемогти мігрень не так просто, але це можливо. Характерна ознака цієї хвороби - головний біль, яка проявляє себе нападами і частіше локалізується тільки з одно...