Зелень

Незважаючи на незаперечну цілющість зелені, надмірно захоплюватися нею небажано, так як вся вона (крім цибулі) підвищує згортання крові. Зловживання цибулею, щавлем, тархуном протипоказано при виразці шлунка, загостренні гастриту, захворюваннях печінки і нирок, петрушка, кріп, кінза, щавель і тархун протипоказані при вагітності, петрушка і кріп – при зниженому тиску, шпинат і щавель – при оксалатних каменях у нирках, сечовому міхурі, щавель ще при остеопорозі. Зловживання кінзою може погіршити пам’ять, а також викликати загострення холециститу. Протипоказана кінза при ішемії, інфаркті міокарда, тромбофлебіт, тромбоз, цукровому діабеті. Всі знають, що корисно їсти зелень, але не всі знають, від яких недуг яка травичка допоможе краще, а яку є взагалі не варто. Сьогодні якраз і поговоримо про користь і шкоду звичних пряних трав.

Зелена цибуля: користь і шкода

Є зелений лук корисно для зміцнення імунітету, він знижує рівень цукру і холестерину в крові, сприяє кровотворенню, зменшує згортання крові, що важливо при тромбофлебіті, тромбозах, стани після інсульту або інфаркту міокарда, покращує стан хворих на простатит, аденому простати і онкологічними захворюваннями, стимулює регенерацію нігтів.

Петрушка: користь і шкода

Корінь петрушки і її зелень – визнані протинабрякові засоби, корисні при гіпертонії, набряках будь-якої локалізації, а також при простатиті та аденомі простати, сечокам’яної хвороби. Оскільки зелень багата цинком і залізом, петрушка ліквідує залізодефіцитну анемію, за рахунок вмісту флавоноїдів і інуліну корисна при цукровому діабеті і для профілактики онкологічних захворювань

Кріп: користь і шкода

Зелень кропу має протинабрякову дію, тому корисна при серцево-судинних захворюваннях, особливо при гіпертонії. Зелень підвищує апетит, покращує травлення, сприяє обміну жирів в організмі, зменшує гіповітаміноз, бореться з анемією, попереджає раннє посивіння волосся, сприяє гарному кровотворенню, покращує зір і пам’ять, підвищує чоловічу потенцію.

Кінза: користь і шкода

Регулярне вживання кінзи тонізує м’язи серця, покращує стан судин, зменшує болі при гастриті, покращує апетит, активізує травлення за рахунок свого жовчогінної дії, сприяє засвоєнню важкої їжі, підвищує потенцію. Корисний при гіпертонії і набряклості, так як володіє сечогінним ефектом.

Тархун (естрагон): користь і шкода

Зелень тархуна має тонізуючу дію, надає бадьорість, корисна при втоми, пригніченості, депресії. Вона підвищує апетит, покращує травлення, знижує набряклість при гіпертонії, підвищує міцність стінок кровоносних судин і капілярів, підвищує опірність організму до простудних захворювань, підвищує потенцію чоловіків, допомагає скинути вагу.

Щавель: користь і шкода

Багатий вітамінний склад щавлю допомагає боротися з гіповітамінозом, наявність вітаміну К і рутина сприяє зміцненню стінок кровоносних судин і капілярів, тому корисний при кровоточивості ясен, носових і гемороїдальних кровотечах, за рахунок кислот він корисний при поганому апетиті і гастриті зі зниженою кислотністю шлункового соку.

Шпинат: користь і шкода

Крім багатого вітамінного складу в зелені шпинату є ще унікальні антиоксиданти – лютеїн і зеаксантин, необхідні для здоров’я очей, що запобігають або сповільнюють розвиток катаракти. За рахунок вмісту йоду шпинат корисний при недостатності щитовидної залози, за рахунок великої кількості клітковини – при млявому травленні, запорах, метеоризмі.