Кіста

Кіста (від грецького — «бульбашка») — порожнина, заповнена рідиною і відокремлена від оточуючих тканин оболонкою або капсулою, що утворюється в різних органах і тканинах. Одні кісти виникають внаслідок ускладнення або повного припинення відтоку секрету із залози в результаті закупорки протоки або здавлення його пухлиною або рубцем. Це кісти сальних, слинних, молочних залоз, фолікулярні кісти яєчників, підшлункової та передміхурової залоз, нирок та ін. Кісти можуть носити і паразитарний характер. Це бульбашкова личинкова стадія стрічкових черв’яків (ехінокок, цистицерк). Бувають травматичні кісти, які виникають у результаті зсуву тканин. Розрізняють також вроджені і пухлинні кісти. Будь кісти слід видаляти з наступних причин: якщо вони самостійно не зникають, а, навпаки, збільшуються в розмірах; часто інфікуються; іноді стають злоякісними, особливо кісти яєчників у жінок. Тому більш детально зупинимося саме на цій патології. Кіста яєчника розвивається, як правило, внаслідок гормональних порушень. Перші ознаки її «присутності» — тупий біль в нижній частині живота, нерегулярні і болючі місячні. У випадках виявлення дермоидных (особливо при їх перекру-тах, коли виникають різкі сильні болі), муцинозных, ендометріоїдних кіст призначається хірургічне лікування.

Лікують Консервативно функціональні кісти (фолікулярна або кіста жовтого тіла). Спосіб вибирає лікар з урахуванням багатьох факторів, серед яких важливими є тип і розміри кісти, а також вік і стан здоров’я пацієнтки. У тому числі можна застосовувати і рецепти народної медицини. Лікування прополісом. 30 г прополісу подрібнити і залити 100 мл 70%-ного спирту. Настояти 10 днів у темному місці, збовтуючи кілька разів в день. Потім дати два дні для відстоювання і відокремити верхню прозору, коньячного кольору рідина від осаду. (Аптечна 20%-ная настоянка прополісу слабка, тому не підходить для лікування). Змішати 50 мл отриманої настойки, 250 мл свіжого соку чистотілу і 150 мл травневого меду. Враховуючи присутність чистотілу і його отруйні властивості, краще приймати зілля, поступово нарощуючи дозу. Перші сім-вісім днів — по чверті чайної ложки двічі на день за 45 хвилин до їжі; другі сім-вісім днів — по 0,5 ч. л. тричі на день; наступні сім-вісім діб — по 1 ч. л. тричі на день і останні сім-вісім днів — по 1,5 ч. л. тричі на день. Провівши таким чином місячний курс, зробити перерву на три-чотири тижні, і повторити лікування. Прийом чистотілу протипоказаний хворим на бронхіальну астму, стенокардією, епілепсію, вагітним жінкам.

Борова матка. З давніх часів цю траву використовують для лікування безпліддя. Також вона лікує гінекологічні запалення, непрохідність маткових труб, спайкові процеси, фіброміому і кісти матки, полікістоз яєчників, поліпи на матці, відновлює менструальний цикл. Слід пам’ятати, що у жінок молочні залози і матка тісно взаємопов’язані, про них навіть говорять, що це один орган. Тому борову матку застосовують і при пухлинах грудей, мастопатії, фіброаденомі та ін. Використовують її і в комплексному лікуванні злоякісних пухлин: раку молочної залози і раку матки. Відвар: 1 ст. л. трави залити 1 ст. гарячої води (не окропу, кип’ятити на водяній бані п’ять-десять хвилин, настояти три-чотири години, процідити. Приймати по 1 ст. л. чотири-п’ять разів на день до їди. Курс — місяць. Через два тижні повторити.

Настоянка: 50 г трави залити 500 мл розведеного до 60-70 градусів спирту або горілки (1:10), настояти три тижні в темному місці, процідити. Приймати по 15-30 крапель три рази на день до їжі курсами по три тижні з тижневими перервами. 500 мл настойки — це той максимум, перевищувати який не варто, так як при передозуванні може постраждати печінку. А після лікування борової маткою бажано провести місячний курс прийому універсального рослинного гепатопротектора — розторопші плямистої (по 1 ч. л. порошку насіння чотири-п’ять разів на день). Червона щітка (родіола чотирьох-приватна). Використовується травниками для лікування мастопатії, міоми і фіброміоми матки, ерозії шийки матки, кистоза матки і яєчників, ендометріозу, пухлин різної етіології.

Настоянка: 50 г сухого подрібненого кореня залити 500 мл горілки (1:10), настояти в темному місці не менше 30 діб, періодично збовтуючи. Процідити. Приймати місяць по 35-40 крапель (неповна чайна ложка) три рази в день за 30-40 хвилин до їжі. Відвар: 1 ст. л. сухого подрібненого кореня залити 300 мл води, кип’ятити п’ять хвилин, настояти годину, процідити. Приймати по 100 мл три рази на день за 30-40 хвилин до їжі з 1 ч. л. натурального меду. Курс — 30-45 днів. Для спринцювання 1 ч. л. настоянки розвести в 0,5 л теплої кип’яченої води. Спринцюватися вранці і ввечері. Курс — сім днів, тиждень перерва, при потребі повторити два-три курси.

Родзинки. 300 г родзинок без кісточок залити 0,5 л горілки, поставити в темне тепле місце і настояти два тижні. Приймати по 1 ст. л. тричі на день за 20-30 хвилин до їжі. Цього обсягу має вистачити на 10 днів. Загальний курс прийому становить місяць. Потім зробити двотижневу перерву, при необхідності повторити курс, і зробити контрольне УЗД. Відомі випадки, коли вже після місячного застосування цього народного засобу кіста зникала.

Лопух. Свіже листя пропустити через м’ясорубку, віджати сік. Приймати перші два дні по 1 год .л. два рази на день, в наступні два дні — по 1 ч. л. тричі на день, а далі — по 1 ст. л. тричі на день. Сік лопуха готувати на два-три дні і зберігати в холодильнику. Курс лікування — місяць. Для більшої ефективності результату лікування сік лопуха необхідно пити разом з настойкою свіжих квіток білої акації. 2 ст. л. тільки що зібраних квіток залити 1 ст. ‘медичного спирту або горілки, настояти два тижні, процідити. Приймати по 1 ст. л. тричі на день до їди. Курс — місяць.

Дуже хороші результати дає комбінація соку лопуха і настойки прополісу при лікуванні кіст яєчника і нирок. Приготування 30%-ной настоянки прополісу було зазначено вище. Приймати по 1 ч. л. на 100 мл теплого молока або води три рази на день за 30 хвилин до їжі. Курс — місяць.

Мазь Валентини Сеймової. Користується в народі величезною популярністю і отримала назву «Різдвяна мазь». Вважається, що вона врятувала не одну сотню хворих. Ця мазь, крім кіст яєчників, лікує запалення придатків, фіброміоми, мастит, рани, опіки та забиття, трофічні виразки, гангрену, хворі суглоби, застарілі гайморити та ін. Зварити вкруту куряче яйце, вийняти жовток і відокремити половинку. В емальований посуд налити 1 ст. рослинного масла, кинути в нього шматочок воску розміром із сірникову коробку, поставити ємність на малий вогонь і почекати, поки віск розтане. Жовток розім’яти виделкою на блюдце і по крихтах кидати в масло. Воно буде сильно пінитися (звідси і порівняння з різдвяними салютами), потрібно вчасно встигати знімати каструлю з вогню і продовжувати до повного приготування. Процідити суміш через капронову тюль (але не через марлю). Отриману мазь можна зберігати в холодильнику до 10 місяців. При жіночих захворюваннях тампони з розігрітій маззю вводити у піхву вранці і ввечері. Вірогідність лікування дуже висока. При кісті на грудях прикладати до неї серветку, просочену маззю, зверху накласти компресний папір, тепло укутати, по можливості міняти через кожні дві години. Курс —до покращення стану.

Цілюще збір. 1 ч. л. трави чистотілу, по 1 ст. л. квіток календули і ромашки залити в термосі 400 мл окропу. Настояти ніч. Процідити, пити по 0,5 склянки три рази в день за 30 хвилин до їжі до поліпшення стану. Під час лікування кісти яєчника народними засобами рекомендується постійно включати в раціон капусту брокколі. Вона чудово бореться з пухлинними утвореннями. Крім великого вмісту вітамінів, брокколі міститься речовина індол-3-карбінол, яке зупиняє ріст пухлинних клітин, активізує ферменти печінки, що забезпечує знешкодження канцерогенів.