Захист дітей від інтернет-агресії

У наш час діти рано починають знайомитися з інтернетом. У мережі дитини можуть підстерігати небезпеки, які він не в змозі розпізнати і оцінити, наприклад, інтернет-агресія. Для того щоб зробити контакт дитини з інтернетом безпечним і осмисленим, важливо, щоб ви були в курсі того, чим займається в мережі ваше чадо, та спільно відкривати нове у "всесвітній павутині".

Поради щодо поводження дітей з інтернетом

Поясніть дитині, які наслідки може мати публікація особистих даних в інтернеті. Виставлені в мережі дані доступні кожному і стерти їх не так-то просто. Нехай ваша дитина ділиться власними новинами з друзями, а не з усім світом.

Ні в якому разі дитина не повинна виставляти на загальний огляд свою електронну адресу чи номер мобільного телефону. Адже результатом можуть бути надокучливі повідомлення за допомогою СМС, чату або електронної пошти, а також відеокліпи порнографічного або сексуально-домогательского характеру. Розкажіть дитині про можливі наслідки. Він повинен зрозуміти і уявити, що це означає, коли особиста інформація використовується в підступних цілях.

Встановіть довірчі відносини

Довірчі відносини з дітьми важливі і тому, щоб дитина, зіткнувшись в мережі з чимось неприємним, прийшов до вас і розповів про це. Не контролюйте постійно дитини, коли він користується інтернетом. Оствайтесь поруч для того, щоб дитина знала про це і в разі необхідності попросив про допомогу.

Ніяких заборон інтернету

Заборони викликають цікавість і призводять до того, що їх порушують. Якщо в мережі виникне небезпечна ситуація, діти не звернуться до вас. Встановіть конкретний час для використання дитиною інтернету і стежте за його дотриманням.

Ніяких фотографій в мережі

Може статися і так, що дитина виявить на якому-небудь інтернет-порталі свою фотографію, опубліковану там без його дозволу. Поговоріть з дитиною на цю тему, запитайте, як би він відреагував у такій ситуації.

Завантажте програму для захисту дітей в інтернеті. Тоді ваша дитина не зможе заходити на інтернет-сторінки, не відповідають її віку.

Для того щоб дитина швидко і без зайвих пошуків потрапляв на свої улюблені сайти, створіть разом з ним закладки для обраних сторінок.

Допомога в мережі

Ви повинні допомогти дитині при реєстрації в мережі, створення акаунтів і скачуванні програм. Нехай він самостійно нічого не замовляє через інтернет. Встановіть довірчі відносини з дитиною, щоб бути в курсі того, які товари йому цікаві.

Кожен член сім'ї повинен мати свій доступ до комп'ютера. У кожного - окремий пароль і тільки йому відведені сфері користування.

При опублікуванні в мережі особистих даних або фотографій без дозволу їх власника чи потрібно вимагати від відповідальних осіб негайно видалити інформацію з мережі. В крайньому випадку, зв'яжіться з адміністрацією порталу. Якщо це не допоможе, зверніться до адвоката. Якщо вам потрібна допомога, зверніться в одну з жалібних інстанцій. Тільки так можна ефективно боротися з інтернет-агресією.

Важливо для дітей!

 • Не всі в інтернеті є тими, за кого себе видають.
 • Багато публікують чужі фотографії на своєму акаунті, видаючи їх за свої.
 • Ніколи не зустрічайся з людьми, з якими ти познайомився в мережі, без присутності батьків.
 • Ніколи не відповідай на образи.
 • Видаляй з твого запису друзів, які тебе дратують.
 • Розкажи батькам, якщо тебе хтось навмисне образив.

Схожі статті:

 • Правець у дітей: у чому небезпека

  Правець у дітей: у чому небезпека Зараження правцем бояться майже всі батьки, у яких є маленькі діти. Діти регулярно падають і розбивають коліна, лікті, лоби; наступають на іржаві цвяхи; знаходять...

 • Безсоння у дітей: нічні страхи і стреси

  Ми звикли вважати, що безсоння – це проблема дорослих. Швидкий ритм життя, постійні стреси – все це веде до порушення сну. У дітей, думаємо ми, таких проблем немає і бути не може. Але статистика...

 • Гастрит у дітей: профілактика та лікування

  Ви помітили, що ваша дитина скаржиться на біль в животі, його нудить, він відмовляється від ігор? Цілком можливо, у малюка гострий гастрит. Це привід негайно звернутися до лікаря, який призначить...

 • Навчання обдарованих дітей: труднощі і проблеми

  Навчання обдарованих дітей: труднощі і проблеми Батьки обдарованих дітей нерідко помічають, що, незважаючи на свою удачу, вони стикаються з низкою гострих проблем у навчанні та вихованні, які незн...

 • Ліс – пригода для дітей

  Ліс – пригода для дітей На сьогоднішній день більшість сімей живе у звичному прискореному ритмі. Розірвати рамки повсякденності не завжди просто. Однак природа пропонує нам безліч можливостей для...