Водіння автомобіля в нічний час доби: безпека водіння

Водіння автомобіля в нічний час доби: безпека водіння

Виїжджаючи на дорогу, навіть найдосвідченіший водій піддається ризику. Цей ризик особливо високий у вечірній і нічний час доби. Не хочеться говорити про сумне, але за статистикою, смертність на дорогах у темну пору доби в чотири рази вище, ніж вдень. Кожен водій знає про те, що водіння вночі ускладнюється рядом обставин. Але в житті бувають різні ситуації і потрібно вирушати в дорогу вночі.

Основні причини небезпеки нічного водіння:

1.Втома. Найбільша потреба у сні виникає з трьох ночі до сьомої ранку. У втомленої людини збільшується час реагування і значно знижується концентрація на дорозі. Так що бажано відпочити перед виїздом.

2. Погана видимість. Реакція водія в основному залежить від того, наскільки добре він бачить те, що відбувається на дорозі. Вночі значно послаблюється глибина зору, периферичний зір, сприйняття кольору.

3. Засліплення. Око – дуже чутливий орган. Він може добре бачити при світлі сонця вдень, а так само при світлі зірок вночі. Але у нашого зору є істотний недолік – воно дуже повільно пристосовується до перепадів яскравості освітлення. Різкий перехід з темряви на світло або навпаки, може спровокувати тимчасову сліпоту. Для людини за кермом 10-30 секунд без зору – досить, що б втратити контроль над ситуацією.

4. Алкогольне сп'яніння. Алкоголь впливає на нервову систему водія вкрай небезпечно. А якщо поєднати сп'яніння з темрявою, у підсумку отримуємо, їзда в нічний час у нетверезому стані, є причиною загибелі більшості водіїв.

5. Вік. Небезпеку водіння збільшується з віком. Шістдесятирічному водієві потрібно в два рази більше світла, що б побачити дорогу так, як її бачить тридцятирічний водій.

Заходи безпеки

На щастя, ви можете застосувати кілька ефективних заходів, щоб максимально убезпечити себе на дорозі в нічний час доби.

1. Сигнальні вогні, фари, задні ліхтарі повинні бути завжди ідеально чистими.

2. Щоб не засліплювати інших водіїв, фари повинні бути відрегульовані.

3. Постарайтеся не палити за кермом. Міститься в сигаретному димі вуглекислий газ і нікотин, значно ускладнюють нічний зір.

4. Не забудьте вимкнути дальнє світло, коли назустріч їде інший автомобіль.

5. Збільшіть дистанцію і знизьте швидкість. Вночі завжди важче правильно оцінити ситуацію.

6. При щонайменшому сумніві в освітленості, включайте фари. Вони зроблять вас помітніше для інших водіїв. Це теж важливо.

7. Не сідайте за кермо у п'яному вигляді. Навіть невелика доза алкоголю може вплинути не ваша поведінка на дорозі.

8. Частіше зупиняйтеся для перекусу і фізичних вправ.

9. Встановіть на заднє скло рухому шторку. Вона захистить вас від засліплення світлом автомобіля, пересувається позаду вас.

10. Приділяйте особливу увагу чистоті лобового скла. Якщо воно буде брудним, то погіршить видимість і буде розсіювати світло фар зустрічних машин.

11. У разі поломки, зупиніть свій автомобіль як можна далі від дороги.

Виконуйте ці правила після заходу сонця. Сутінки – найнебезпечніший час для водіння. Будьте обережні.

Ви вже знаєте про безкоштовній електронній розсилці "Поради експертів від А до Я"? Замість того, щоб читати сотні статей з теми, що Вас цікавлять або самостійно їх вишукувати по інформаційним службам, підпишіться на безкоштовну розсилку від наших експертів про найбільш важливі події та тренди » Зараз підписатися безкоштовно! «

Схожі статті:

 • Безпека на морі: морські тварини

  Безпека на морі: морські тварини Можливість смертельної небезпеки у відпустці ніколи не слід скидати з рахунків. Ризик отримати травму від морської тварини - ще один пункт у переліку небезпек. Най...

 • Безпека Вашого відпочинку з дітьми

  Безпека Вашого відпочинку з дітьми Щоб добре відчути відпочинок, важливо залишатися здоровим. У цій статті розкривається саме ця сторона подорожей з дітьми. Не хвилюйтеся - чим краще ви підготуєте...

 • Водіння автомобіля в дощ і туман

  Водіння автомобіля в дощ і туман Навіть початківець водій знає про те, що під час дощу слід знизити швидкість. У цей час погіршується видимість, значно знижується коефіцієнт зчеплення коліс з доро...

 • Мистецтво життя: як перемогти втому

  Мистецтво життя: як перемогти втому Кому з нас не доводилося чути від друзів або знайомих або самим скаржитися, що після роботи сил вистачає тільки на те, щоб лягти на диван, включити телевізор, п...

 • Як вибрати лижі по вазі і росту

  Ця стаття призначена для тих, хто визначився зі своїми потребами і зібрався йти в магазин за новими лижами. Вона допоможе правильно підібрати лижі з урахуванням вашого зросту і ваги, а також убез...