Доречна емоційна прив'язаність між учителем і учнем

Доречна емоційна прив'язаність між учителем і учнем

Для учня думка, висловлена улюбленим вчителем, сприймається як істина. Вчителю, який зміг встановити емоційний контакт, буває набагато простіше зацікавити клас, прищепити любов до свого предмету і тим самим підвищити успішність і прищепити тягу до знань в учнів.

Але, якщо подивитися на цю ситуацію з іншого боку, тісні дружні стосунки між учнем і педагогом можуть викликати нерозуміння у батьків інших дітей, однокласників та інших вчителів. Як правило, такий учень сприймається як «улюбленець», до якого у вчителя особливе ставлення. Так чи варто встановлювати емоційний контакт або необхідно дотримуватися чітку субординацію?

У наші дні педагогіка має в своєму розпорядженні безліч методів для дослідження відносин між людьми. Тим не менш, ніякі табеля про успішність, дані про соціальної ролі учня серед однолітків і психологічні тести не дадуть повного уявлення про учня і не замінять тепле людське спілкування. Інтуїтивна чуйність, розуміння, доброта та відкритість вчителя - найважливіші чинники для побудови відносин з учнями.

Активність

Як показує практика, учні, які відчувають прив'язаність до свого викладача, більш активні на уроках, краще сприймають інформацію, з ентузіазмом навчаються нового і, як наслідок, показують високі результати. Якщо, незважаючи на свій стаж і професійну підготовку, вчитель не зумів знайти підхід до дітей, то, швидше за все, успішність із цього предмета буде невисока.

Досягнення

Для учнів молодших класів особистість учителя асоціюється з їх першими спробами і досягненнями. Педагог допомагає дитині вчитися читати, рахувати і писати. Як правило, таке спілкування надовго відкладається в підсвідомості учня, і якщо такі стосунки склалися, то спогади про першого вчителя будуть гріти душу до самої старості. Старшокласники ставляться до навчання по-іншому, але і вони потребують розуміє старшому друга-наставника, яким для них може стати вчитель.

Проблеми

Якщо у дитини починаються проблеми з навчанням, то кожен шукає цьому свої виправдання. Для батьків це - некомпетентний вчитель, який відноситься занадто суворо, для викладача - учень, який зовсім не хоче намагатися і батьки, які неправильно виховують дитину або не допомагають йому... Але ніхто не звертає увагу на міжособистісні стосунки між вчителем і учнем, які більшою мірою залежать від педагога.

Іноді відмінною професійної підготовки вчителя буває недостатньо, щоб домогтися успіху в навчанні. В першу чергу, хороший вчитель повинен любити свою професію, ставитися до неї з ентузіазмом, при цьому його повинні хвилювати не тільки показники у табелі успішності, але і сам процес навчання, зацікавленість учнів предметом, допомогу і заохочення.

Головна мета вчителя це розбудити в дитині тягу до знань. А таке можливо тільки при встановленні емоційного контакту.

Тим не менш, важливо пам'ятати, що вчитель повинен триматися своєї ролі, не допускати фамільярного ставлення з боку старшокласників і ставитися до всіх однаково. Подружившись з кимось із учнів, педагог виходить за рамки допустимої поведінки і ризикує викликати неприязнь. Ставлення до учнів повинна бути однаково чуйним і уважним.

Отже, емоційний зв'язок між учнем і вчителем не тільки припустиме, але і корисна, оскільки процес навчання стає більш продуктивним. Такі відносини повинні будуватися на повазі, довірі та розумінні. Слід пам'ятати, що дружба або особливе ставлення до когось окремо неприпустимо, це може бути на шкоду репутації педагога, до того ж можливо учень захоче скористатися такою дружбою в корисливих цілях.

Ви вже знаєте про безкоштовній електронній розсилці "Поради експертів від А до Я"? Замість того, щоб читати сотні статей з теми, що Вас цікавлять або самостійно їх вишукувати по інформаційним службам, підпишіться на безкоштовну розсилку від наших експертів про найбільш важливі події та тренди » Зараз підписатися безкоштовно! «

Схожі статті:

 • Мистецтво життя: як перемогти втому

  Мистецтво життя: як перемогти втому Кому з нас не доводилося чути від друзів або знайомих або самим скаржитися, що після роботи сил вистачає тільки на те, щоб лягти на диван, включити телевізор, п...

 • Як вибрати лижі по вазі і росту

  Ця стаття призначена для тих, хто визначився зі своїми потребами і зібрався йти в магазин за новими лижами. Вона допоможе правильно підібрати лижі з урахуванням вашого зросту і ваги, а також убез...

 • 3 рецепта спортивних напоїв

  Перший з цих напоїв можна пити перед навантаженням на витривалість, щоб підвищити віддачу організму. Призначення другого – компенсувати втрати електролітів на тренуваннях. А третій, оптимальний,...

 • Краснуха: симптоми та небезпека

  Краснуху можуть захворіти не тільки діти, але і дорослі. Тут ми і спробуємо розібратися, як розпізнати це захворювання, що представляє собою вірусну інфекцію, яка передається повітряно-крапельним...

 • Плавання на Олімпійських іграх: історія і досягнення

  Олімпійські ігри, мабуть, найстаріше спортивне змагання, яке проходить сьогодні. Згідно з історії, перші Олімпійські ігри відбулися приблизно в 776 році до нашої ери і проходили кожні чотири роки...