Як відучити дитину від смоктання пальця в 1 рік?

Як відучити дитину від смоктання пальця в 1 рік?

Малюки, сисні свої пальчики, ні в кого не викликають занепокоєння. Але коли ту ж звичку мають діти, які встигли вийти з грудного віку, це привід задуматися над вирішенням проблеми. Фахівці кажуть, що максимальний вік, до якого у дитини допускається така звичка – це два роки. Тому найбільш часто батьки задаються питанням, як відучити дитину ссання пальця в 1 рік. Але для того, щоб знайти на нього відповідь, потрібно розібратися в першопричину такої звички.

Чому дитина смокче палець

Життям новонароджених дітей повноцінно керують інстинкти і рефлекси. Тому будь-яке маля, перш за все, хоче, щоб йому було безпечно і тепло, щоб його любили. Якщо з недоліком фізичного комфорту пов'язаний гучний дитячий плач, то в разі смоктання пальчика, мамі необхідно оцінити інші фактори.

Найбільш поширені причини смоктання пальців дитиною:

1. Малюк голодний. Незалежно від того, знаходиться малюк на грудному вигодовуванні або на штучному, єдиним способом добування їжі для нього є смоктання. Тому нерідко смоктання пальця свідчить про те, що дитина просто хоче їсти.

2. Емоційний дискомфорт. Діти гостро відчувають будь-яку напругу у оточуючих його людей, переймаючи його на себе. При цьому тривога дитини необов'язково повинна бути пов'язана з великими конфліктами в сім'ї, її причиною може стати поява незнайомої людини, особливо, якщо він намагається взяти або бере його на руки. Єдиний гарант безпеки в розумінні малюків – це мамина груди. Нерідко при відсутності поблизу грудей як її замінника виступає пальчик. У такому випадку саме пальчик дозволяє зняти стрес.

3. Дитині не вистачає емоційного, а також фізичного контакту з мамою. Справа в тому, що для дітей особливо важливо відчувати батьківську любов, яка гостро необхідна для дорослішання і розвитку. У самому ранньому віці малюки відчувають прийняття і любов батьків, в тому числі і через смоктання грудей. Але якщо можливості взяти груди в той чи інший момент часу у дитини немає, він може почати смоктати палець.

4. Ще одна причина смоктання пальця малюком – це прорізування у нього зубів. У цей час діти починають активно тягнути все до рота, в тому числі і руки, пальці, так як у них сверблять десни.

Як відучити дитину від смоктання пальця в 1 рік правильно

Немовля, який смокче пальчик, не стає причиною тривожності дорослих. Але якщо малюку вже виповнився рік, а він все ще не відмовився від цієї звички, то батькам необхідно звернути увагу на той факт, хоча приводів для паніки немає. Адже в такому віці смоктання цілком може мати рефлекторну природу.

Але в міру наближення віку дитини до двох років, якщо він так і продовжує смоктати пальчик, батькам просто необхідно задуматися про його психологічному благополуччі. Адже за такий, здавалося б, безневинної звичкою, можуть ховатися невпевненість в собі і близьких людей, страхи, психологічні травми та інше.

Чим дитина старша, тим більш глибокі будуть проблеми такого смоктання і більше зусиль потрібно для позбавлення від такої шкідливої звички. Тому, щоб уникнути посилювання ситуації починати відучити дитину смоктати палець варто вже у віці року.

Для цього потрібно пам'ятати про наступні правила:

- дитину не можна в такому випадку відучувати від грудного вигодовування, якщо для цього немає значних перешкод. Адже груди – це не тільки джерело материнського молока для малюка, але і символ захищеності і безпеки, маминої любові і ласки.

- від різноманітних замінників мами» також варто відмовитися. Більш того, в деяких випадках при першому писку дитини йому можна пропонувати груди. Адже факт того, що діти, які не обмежуються в доступі до грудей, не мають жодних проблем зі смоктанням пальців. Причина проста – у випадку з ними смоктальний рефлекс дитини задоволений повною мірою.

- дитину потрібно захистити по можливості від стресів. При цьому не варто забувати і про правило «спокійна мама – спокійний малюк». Мама повинна бути не просто поруч, а чуйно реагувати на потреби своєї дитини. При цьому конфлікти не повинні потрапляти в будинок до дитини.

- якщо проблема смоктання пальця виникла вже з підрослим малюком, який давно не смокче груди, рішення її ховається в збільшенні фізичних контактів між мамою і дитиною. Його потрібно частіше брати на руки, обіймати, цілувати, а також просто спільно проводити з ним час, щоб максимально зблизитися.

- при прорізуванні зубів потрібно обзавестися кількома «грызунками». Це дозволить замінити палець на більш цікавий і відповідний предмет.

- всі негативні позиви на адресу смокче палець дитини неодмінно повинні стримуватися. При знаходженні на людях можна просто прибрати руку з рота і відвернути, а ось в домашніх умовах повинна вестися боротьба з причинами.

Схожі статті:

 • Як привчити дитину до пустушки

  Всі знають про множинних незаперечних перевагах такого простого пристосування, як пустушка, тому нерідко батьки задаються питанням, як привчити дитину до пустушки. Звичайно, зараз переваги грудно...

 • Як привчити дитину ходити в садок

  З проблемою привчання дитини ходити в садок доводиться стикатися всім батькам, які хочуть водити свою дитину в дитячий сад. Тим не менш, це непростий процес, який пов'язаний з безліччю сліз і іст...

 • Як виховувати дитину Овна

  У питаннях виховання дітей варто орієнтуватися не тільки на дитячу психологію. Адже нерідко астрологія, особливо зодіакальні сузір'я можуть розповісти про дитину набагато більше. Якщо підійти до...

 • Як зацікавити дитину навчанням?

  У будь-якої дитини з самого народження присутня потреба у розвитку, навчанні, а також оволодінні новими навичками. При цьому основна задача батьків зводиться до усілякому заохочення таких прагнен...

 • Як тримати дитину після годування

  Травна система в організмі новонародженого малюка розвинена недостатньо, саме з цієї причини вони часто мучаться від кольок і газів. Для того щоб позбутися від цієї проблеми педіатри рекомендують...