Як відучити дитину від грудного вигодовування?

Як відучити дитину від грудного вигодовування?

Годування груддю малюка – це природний стан кожної жінки і, звичайно ж, молодої мами. Адже таким чином вона не тільки дарує йому захист і любов, але і підтримує психологічний і тактильний контакти, зміцнює імунітет. Все це має виняткове значення для нормального розвитку будь-якого дитини. Тим не менш, приходить такий час, коли потрібно завершувати грудне вигодовування, адже дитина достатньо підріс. Так як відучити дитину від грудного вигодовування і коли це краще зробити?

Відлучення малюка від грудей – це процес не швидкий. Підходити до нього потрібно відповідально. При відсутності гострої необхідності, завершення повинно бути плавним і проходити в кілька етапів. Спочатку малюк познайомиться з новою для себе їжею, потім звикне до неї і лише до півтора – двох років, коли кількість молока в маминих грудей буде мінімальним, можна плавно підводити дитину до відлучення від грудей.

До якого віку краще годувати дитину грудьми?

В плані визначення ідеальної тривалості грудного вигодовування фахівці досі не можуть прийти до єдиної думки. Справа в тому, що деякі педіатри впевнені, що як тільки дитині виповниться рік, можна сміливо завершувати годування груддю. Інші називають вік півтора-два роки, а прихильники третього думки вважають, що годувати потрібно до тих пір, поки цього захоче сам дитина.

В одному їх думка сходиться – до піврічного віку малюк повинен отримувати материнське молоко обов'язково. Але навіть у віці дитини 9-18 місяців, коли основна маса матусь прагне відучити дитину від грудей, молоко залишається все таким же корисним для малюка, зберігаючи свої протиінфекційна і захисні властивості. До числа його основних компонентів входять речовини, які стимулюють дозрівання головного мозку дитини поряд з ферментами, які сприяють травному процесу і багато інші корисні речовини. Доведено, що ті діти, які досить довго перебувають на грудному вигодовуванні, у майбутньому рідше хворіють, а також відрізняються більш високими інтелектуальними можливостями. До того ж саме годування грудьми допомагає підтримувати психологічний та емоційний контакт між мамою та її малюком.

Не варто забувати і про користь грудного вигодовування для самої жінки – адже лактація суттєво зменшує ризики розвитку раку молочної залози.

Як відучити дитину від грудного вигодовування м'яким способом

На сьогоднішній день існує кілька варіантів відлучення дитини від грудей. У разі гострої необхідності, наприклад, якщо мамі необхідно терміново почати лікування препаратами, не сумісні з ГВ, можна звернутися до радикальних методів – прийому медикаментозних гормональних препаратів, перетягування грудей жінки. Деякі при цьому навіть відправляють дитину на деякий час до родичів або просто мажуть груди чимось неприємним на смак, зокрема гірчицею. Але в звичайних умовах ці методики не тільки не підійдуть, але і стануть причиною сильного стресу, як для самої мами, так і для її малюка.

Адже при фізичному відлучення малюк втрачає не тільки груди, яка кілька місяців була втіленням захисту і спокою для нього, але і присутність поруч мами. Мастити чимось груди також не найкращий варіант, так як це лише розчарує дитини, він втратить довіру, що обов'язково позначиться на його життя в майбутньому. Саме з цієї причини ідеальний варіант – це м'яке відлучення.

Відразу варто відзначити, що щоб відучити дитину від грудного вигодовування м'яким способом потрібен час і терпіння. Іноді цей процес розтягується на півроку. У такому випадку дитина поступово підходить до свідомого відлучення.

Основні етапи м'якого відлучення від грудей:

1. Безладні, а також денні годування поступово скасовуються. Замість них у той час, коли малюк втомиться або просто скучить, мама повинна запропонувати йому альтернативу – як мінімум приділити йому увагу, поспілкуватися з ним, пограти або просто обійняти.

2. Денні годування перед сном також повинні поступово змінюватися читанням казок, пісеньками чи іншими альтернативними варіантами, в яких обов'язково бере участь мама.

3. Ранкові годування замінюються приготовленої для дитини кашею.

4. Вечірнє годування також має поступово витіснятися щільним вечерею або склянкою звичайного молока на ніч. На цьому етапі для укладання малюка також допоможуть казки та колисанки.

5. На завершення потрібно відучити дитину від нічних годувань, замінивши їх тактильним контактом уві сні.

При цьому ключова особливість такого відлучення – це поступовість дій. Тобто, поки один з етапів не пройдено, немає сенсу переходити до наступного. Зате подібне природне відучення дозволить дитині адаптуватися до мінливих зовнішніх умов спілкування з маминими грудьми, власне мамою і оточуючими.

У свою чергу і мама поступово звикає до нових стосунків зі своїм малюком, коли у неї відсутній фізичний і психологічний дискомфорт, хворобливість грудей, штучне зміна гормонального фону.

З плином часу лактація буде скорочуватися, адже малюк буде їсти все менше молока з маминих грудей. Тому така методика виявляється найбільш прийнятною і безпечною. Важливо пам'ятати, що від відлучення малюка від грудей залежить психологічний комфорт поряд з фізичним станом, як малюка, так і його мами.

Схожі статті:

 • Куріння під час грудного вигодовування

  Основна маса сучасних матерів знає про важливість і користь грудного вигодовування для кожного малюка. Але в деяких випадках грудне молоко може нести в собі не тільки користь, але і шкоду. Таке т...

 • Як вкласти дитину без грудного годування

  Звичайно, багато молоді мами звикають укладати своїх малюків спати з грудьми. Але з плином часу вони стикаються з серйозною проблемою – як вкласти дитину без грудного годування. Так як же навчити...

 • Як привчити дитину до пустушки

  Всі знають про множинних незаперечних перевагах такого простого пристосування, як пустушка, тому нерідко батьки задаються питанням, як привчити дитину до пустушки. Звичайно, зараз переваги грудно...

 • Як привчити дитину ходити в садок

  З проблемою привчання дитини ходити в садок доводиться стикатися всім батькам, які хочуть водити свою дитину в дитячий сад. Тим не менш, це непростий процес, який пов'язаний з безліччю сліз і іст...

 • Як виховувати дитину Овна

  У питаннях виховання дітей варто орієнтуватися не тільки на дитячу психологію. Адже нерідко астрологія, особливо зодіакальні сузір'я можуть розповісти про дитину набагато більше. Якщо підійти до...