Фітнес для дітей йога

Фітнес для дітей йога

Діти володіють такими якостями, як енергійність, витривалість і природна гнучкість. Тому фітнес для дітей йога – це захоплююча і дуже корисна гра.

Йога для дітей вирізняється оригінальним та творчим підходом до оздоровлення організму дитини. В рамках таких занять поєднується дитяче казкове сприйняття світу з природними перевтіленнями та іграми

Йога для дітей

Всі заняття йогою з дітьми проходять виключно в ігровій формі. Вони передбачають такі етапи, як: розминка, пропевание звуків, основну частину, дихальні вправи і релаксацію.

Завдяки споконвічній пропеванию всіляких звуків діти заспокоюються і налаштовуються на подальше заняття, перезбудження йде. Розминка необхідна для поліпшення кровообігу, розігріву суглобів і м'язів. Крім того, саме вона готує дитяче тіло до наступної основної частини.

В рамках основної частини заняття відбувається вивчення різних асан, тобто положень тіла. Вони зображують людей або тварин і сприяють вираженню дітьми своїх емоцій. Вони можуть нявкати і гавкати, шипіти в позі змії, гарчати в позі тигра. Саме це в йозі сприяє звільненню від негативних емоцій, а також відкриває можливості для фізичного розвитку. У завершенні основної частини обов'язково проходить комплекс дихальних вправ, які відновлюють нервову систему і зміцнюють імунітет.

Завершальним етапом йоги для дітей є релаксація або шавасана. В цей час дитина розслабляє своє тіло після активного заняття. Супроводжується цей етап прослуховуванням легенд і казок, повчальних історій і просто приємної музики. А проведення розфарбовування мандал сприяє внутрішньої гармонії і концентрації уваги.

Переваги занять йогою для дітей

Йога – це не просто одна з різновидів фізичного розвитку для дітей. Це ще й захоплююча гра. На цьому переваги таких занять не закінчуються. Серед інших плюсів занять йогою варто виділити:

- вміння спілкування особистого та в групі;

- вміння управління власним тілом;

- вміння слухати, як оточуючих, так і себе;

- формування загального позитивного погляду на світ і ставлення до нього;

- тихі і пасивні діти вчаться прояву ініціативи і своїх емоцій, стають більш рішучими;

- гіперактивні діти вчаться керувати своєю енергією і тілом, а також розслаблятися.

Йога для дітей: прості вправи

З самих перших занять діти розучують кілька простих поз. Зокрема, стрибки в позі жаби сприяють підвищення гнучкості в області нижньої частини спини і тазостегнових суглобів. Щоб виконати вправу необхідно встати прямо, встановивши ноги на ширині стегон. Далі потрібно спочатку сісти навпочіпки, а потім завести руки за ноги. З цього положення вага повільно переміщається вперед, після чого можна починати стрибати. Причому від підлоги будуть відриватися, як ноги, і руки. Дітки будуть раді при цьому трохи поквакать. Якщо стрибати дуже складно, на перших етапах можна просто посидіти в такій позі. Як тільки ця вправа буде освоєно досить добре, можна переходити до позі світлячка, коли вага тіла повністю переноситься на руки.

Ще одне просте вправу – фламінго. Воно багато в чому схоже зі звичної ластівкою, прекрасно зміцнює корпус і ноги, а також тренує відчуття балансу.

При його виконанні треба встати прямо, поставивши ноги разом. Руки витягуються зразок крил з боків. Далі ліва нога відводиться назад, а тіло нахиляється вперед. Для збереження балансу використовуються руки, а вага тіла переноситься на опорну ногу, точніше на її внутрішню частину.

Ще одна вправа йоги для дітей – це дерево. Воно також сприяє збереженню балансу при витягуванні хребта і зміцнення ніг. Для його виконання потрібно встати прямо, праву ногу зігнути в коліні і відвівши в бік помістити її підошву в район коліна на лівій нозі. Тут можна допомогти собі руками. Далі, як тільки положення буде зафіксовано, руки стискаються перед грудьми долонями, а потім піднімаються над головою. Надалі В такій позі можна трохи захитався, ніби дерево на вітрі.

Для підтримки в тонусі преса підходить вправа човен. Діти виконують його у спрощеній версії. При виконанні потрібно сісти на підлогу і зігнути в колінах ноги. Стопи відриваються від підлоги, після чого потрібно зловити баланс, сидячи на попі. Як тільки з'явиться стабільність, великі пальці ніг обхоплюються руками, а ноги повільно випрямляються. Те ж саме можна виконувати і без допомоги рук.

Йога як фітнес для дітей дуже різноманітна. Заняття проходять в цікавій формі, тому діти займаються йогою з великим задоволенням, завдяки чому користь від неї тільки зростає. У подальшому дітям пропонується спробувати пози свічки, крижаної гірки, містка, морської зірки і багато інші.

Схожі статті:

 • Центри розвитку для дітей від 1 року

  протягом перших трьох років життя розвиток дитини йде в особливо швидкому темпі. Більш того, в наступні роки життя вже не буде настільки високою його швидкості. Саме з цієї причини так важлива ор...

 • Розвиваючі ігри для дітей від 1 року до 2 років

  Після того, як малюк переступає межу першого року життя, батькам стає все складніше його зайняти. При цьому його інтереси з плином часу, так само як і можливості, все розширюються, тому батькам в...

 • Школа розвитку для дітей від 1 року

  Центри раннього розвитку або школа розвитку для дітей від 1 року на сьогоднішній день цікавлять багатьох молодих батьків. На сьогоднішній день з питань виховання дітей пропонується величезна кіль...

 • Фітнес для дітей 3 року

  Сучасні діти починають все рідше займатися різними видами спорту, так і рухливі ігри все сильніше відходять на другий план, а то й зовсім забуваються. Тому завданням кожного батька стає неодмінна...

 • Фітнес аеробіка для дітей

  На сьогоднішній день фітнес аеробіка для дітей стала неймовірно популярною. Адже це не тільки захоплююче і веселе заняття, але й дуже корисне. Діти сприймають як цікаву і цікаву гру. Під час аеро...