Дитина вигинається під час годування

Дитина вигинається під час годування

Бути мамою непросто. Адже молодим і недосвідченим мамам доводиться шукати вирішення безлічі питань і проблем з малюком. Наприклад, що робити, такої поширеної ситуації, коли дитина вигинається під час годування? Трапляється і так, що дитина завжди їв з апетитом, але раптом почав проявляти занепокоєння біля материнських грудей. Не дивно, що це лякає всіх без винятку мам. Часто жінки починають думати, що у них молоко скінчилося або якимось чином «зіпсувався», а то і зовсім поспішають за сумішшю. Але насправді це все не допоможе, адже треба розібратися в причинах цього явища.

Дитина бере груди не правильно

Дуже важливо, щоб дитина завжди правильно брав груди при годуванні, незалежно від форми соска і грудей. Це дозволить йому найбільш ефективно видобувати молоко. Якщо ж дитина буде брати груди правильно, то, швидше за все мамі доведеться зіткнутися з ситуацією, коли дитина вигинається під час годування, адже молоко буде в такому випадку виділятися погано, а сам малюк досить швидко втомиться.

Саме мама повинна весь час стежити за захопленням, а при необхідності звертатися за допомогою до консультантів по грудному вигодовуванню.

Але існує кілька причин, за якими дитина бере груди не правильно:

1. Укорочена вуздечка на мові, яка виявляється відразу ж після народження малюка. Саме із-за неї малюк не може ефективно смоктати груди. У таких випадках хірург стоматолог або порекомендують її підрізати, що і позбавить від проблеми.

2. Використання пляшечок і пустушок. Справа в тому, що механізм смоктання соски і пляшечки серйозно розрізняється, адже в ньому задіюються різні м'язи. До того ж, щоб добути вміст пляшечки, потрібно мінімум зусиль, чого не скажеш про грудей.

Нерідко саме після користування пляшечками, малюків ніби заново вчать брати груди, а в цей час дитина вигинається під час годування. Але і ця проблема вирішувана.

Інші причини

Іноді причиною того, що дитина вигинається під час годування, можуть виступати й інші причини. Зокрема, якщо потік молока виявляється занадто сильним. Зазвичай у такому випадку мама відзначає ще й той факт, що малюк починає давитися. Насправді він просто не встигає ковтати, через що починає вередувати і злитися. Найпростіше рішення цієї проблеми – це більш часті годування дитини, так як струмінь молока характерна для періодів його припливу, а в разі частих прикладань поступово скорочується. Є й інший вихід: мама може перед годуванням самостійно зцідити невелику кількість молока з грудей, що дозволить знизити його натиск.

В іншому випадку дитина вигинається під час годування просто тому, що потік молока сповільнилося. Звичайно ж, малюк при цьому починає сердитися. Але і відразу міняти груди теж безглуздо, адже дитина повинна висмоктати її вміст до кінця, забезпечуючи тим самим далеким найбільш корисним молоком і при цьому спустошуючи материнську груди. Тут не можна йти на поводу у дитини – йому необхідно повністю спустошити одну грудь, перед тим, як отримати другу.

Нерідко причиною стану, коли дитина вигинається під час годування і плаче, стають всілякі нездужання. Причиною може бути, як банальний нежить, так і більш складні захворювання, начебто молочниці, отиту та ін. При перших підозрах на те, що малюк захворів необхідно терміново викликати лікаря. У цьому випадку обов'язково потрібно зціджувати залишився в грудях молоко і пропонувати його дитині з ложечки або шприца (по можливості уникаючи пляшечок) до тих пір, поки стан не стабілізується.

Окремо варто зупинитися на кольках. Адже в цьому випадку малюк також при годуванні плаче і вигинається, з криками відривається від грудей. Це найбільш характерно для малюків у віці від 3 тижнів до трьох місяців і часто відзначається у вечірній час. Малюк заспокоюється в якомусь одному положенні, але мамі в такому випадку потрібно особливо уважно контролювати, щоб малюк не заковтував в ході годування повітря. Щоб зменшити занепокоєння варто спробувати погріти животик малюка, що добре знімає кишкові спазми.

Так званий «помилковий відмова» мами спостерігають в 3-4-х місячних малюків. При цьому вони починають під час годування відвертатися і відволікатися на дрібниці, активно крутити головою і смоктати всього за кілька секунд. Тим не менш, така поведінка – це не привід для маминого занепокоєння, так як це лише вікова особливість дитини, але не ознака яких би то не було порушень.

Схожі статті:

 • Дитина гикає після годування що робити

  Коли дитина гикає після годування, що робити знає не кожна мама. При цьому гикавка – таке ж часте явище для малюків, як і зригування, тому не слід лякатися. Мамі, щоб розвіяти побоювання, необхід...

 • Дитина вередує під час годування

  Нерідко мамам доводиться стикатися з тим, що їх дитина вередує під час годування. Причому найчастіше спочатку малюк спокійно їсть молочко, але раптом він починає турбуватися, вередувати, кричати...

 • Чому дитина зригує після годування сумішшю

  Кожна молода мама стикалася з таким явищем, як зригування. Воно може мати місце, як при годуванні грудьми, так і якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні. Зригування є нормальним фізіологі...

 • Дитина кусає під час годування

  Будь-якій мамі прикро, коли дитина кусає груди під час годування. Але всі малюки роблять це абсолютно не розуміючи того, що мамі може бути боляче. Він уявляє собі подібні дії грою, тому і веселит...

 • Дитина зригує після кожного годування і гикає

  Всі перші grudnichkovye проблеми так чи інакше пов'язані з травленням. Зазвичай мами скаржаться на те, що їх дитина зригує після кожного годування і гикає. Також може мати місце пронос, харчова а...