Дитина перестав ходити на горщик

Дитина перестав ходити на горщик

Привчання дитини до горщика – непростий етап у житті будь-яких батьків. Причому питання тут не обмежуються темою, дитина не хоче ходити на горщик, що робити? Адже іноді трапляється так, що малюк починає цілком справно користуватись горщиком за його прямим призначенням, але раптом з незрозумілої причини трапляється відкат – дитина перестав ходити на горщик. Так в чому ж справа, і як виправити ситуацію батькам?

Чому дитина перестав ходити на горщик

В першу чергу батькам у подібній ситуації необхідно розібратися в ситуації і зрозуміти, що послужило поштовхом до того, що раптом дитина перестав ходити на горщик. Фахівці педіатри і психологи також активно займалися пошуком ключа до такої проблеми. В результаті їм вдалося сформулювати декілька основних причин подібних відкатів. Це:

1. Переживання, стреси і різкі зміни в житті. До цієї категорії належать надходження в сади і ясла, переїзди, народження ще однієї дитини. Причому останню ситуацію фахівці відносять до категорії особливих, так як в цьому випадку причиною для такого відкату буде прагнення старшого дитини до залучення уваги, знову стати в очах батьків маленьким. Тому, як тільки в сім'ї з'являється друга дитина, важливо пам'ятати про те, що і старший продовжує потребувати уваги.

2. Вікова криза. Зокрема, мова йде про відомому кризі трьох років. Саме він може стати причиною повного ігнору раніше придбаних навичок і різних умінь. В основному при вірній реакції батьків на таку поведінку свого чада на всі його невдачі, суперечності зникають самі по собі.

3. Хвороби і прорізування зубів. Ця категорія об'єднує всі зміни в дитячому організмі, які потребують використання його додаткових сил і умінь. Зміна відчуттів у маляти – це часта причина того, що дитина раптом перестав ходити на горщик. При цьому якщо у малюка ріжуться зуби, то, як правило, організм кидає всі наявні сили на це.

4. Проблема взаємин з батьками. У тих випадках, коли батьки постійно сваряться, вони не тільки лякають дитину, але і підривають його впевненість у безпеці навколишнього світу. До того ж, якщо у малюка є образа на батьків, він також може проявити відкати. Таким шляхом він повідомляє про свій внутрішній розлад.

5. Надмірно раннє привчання малюка до горщика. Іноді малюки вчаться по команді користуватися горщиком ще в 9-місячному віці. У цьому разі висаджування випереджає механізм природної регуляції. Тобто сам дитина виявляється неготовим до повноцінного контролю над сечовим міхуром. Хоча не виключені й випадки занадто сильного тиску на дитину з цього приводу з боку батьків, які очікують у подібному варіанті швидке привчання до горщика.

Що робити, якщо дитина перестала ходити на горщик

У тому випадку, коли дитина перестав ходити на горщик, батьки встановлюють причину такого явища. При цьому головне не починати панікувати і навіть не акцентувати увагу на невдачах дитини. Іншими словами, не варто посвячувати в цю проблему всіх знайомих, друзів та родичів. Адже вирішити проблему тим складніше, чим більше уваги їй приділяється. Важливо зрозуміти, що малюк старався, як міг. Але він зіткнувся з тимчасовими труднощами, які треба пережити з ним разом.

Звичайно, на вирішення сформованої ситуації дитині дають близько місяця. Якщо ж цього строку виявилося недостатньо, то варто обговорити ситуацію з лікарем, причому не тільки з педіатром, але і з дитячим психологом.

Не менш важливо батькам і заспокоїти себе. Адже жодна дитина не розвивається лінійно. Насправді розвиток, це складний процес, який іноді передбачає відкати на попередні щаблі.

Так чи інакше, ні в кому разі не можна акцентувати проблему і вже тим більше тиснути на дитину. Подібні дії викличуть лише погіршення ситуації. Потрібно визначити причину відкату і поставитися до дитини з максимальним розумінням і терпінням. Батьки цілком можуть безпосередньо у ході розмови спробувати дізнатися у дитини, що конкретно його турбує. Відразу після з'ясування причини тривоги крихти, ситуацію можна спробувати зліпити чи намалювати. Це сприятиме набуттю символічного контролю над подіями. Після деякого часу варто знову починати пропонувати дитині горщик, але занадто активно робити це не варто. Не виключено, що якщо дарувати за «похід на горщик» якісь сувеніри та частування, то процес привчання кілька прискориться. Але це може мати і зворотну сторону, коли батьки перестають помічати, що ж відбувається насправді.

У тих випадках, коли, незважаючи ні на які зусилля батьків проблема зберігається, то неодмінно треба звернутися до сімейного або дитячого психотерапевта.

Схожі статті:

 • Дитина не ходить на горщик що робити

  Всім батькам доводиться проходити через процес привчання свого малюка до користування таким важливим предметом, як горщик. Адже це необхідне досягнення для будь-якої дитини і важливе завдання для...

 • У скільки років дитина ходить на горщик

  У міру розвитку і дорослішання будь-якого малюка, батьки рано чи пізно починають задаватися питанням, у скільки років дитина ходить на горщик і коли найкраще починати знайомство з цим предметом....

 • Як привчити дитину ходити в садок

  З проблемою привчання дитини ходити в садок доводиться стикатися всім батькам, які хочуть водити свою дитину в дитячий сад. Тим не менш, це непростий процес, який пов'язаний з безліччю сліз і іст...

 • Дитина не агукает в 3 місяці

  Поява маляти на світ – це, мабуть, найочікуваніша подія. Хоча батьки і розуміють, що попереду їх чекають не тільки радощі й успіхи, але і переживання. Звичайно, до першого усвідомленого слова «ма...

 • Дитина як суб'єкт виховання

  З точки зору філософії виховання являє собою аспект взаємодії між собою людей, яке ставить перед собою особливі виховні завдання. Його кінцевою метою є зміна деяких психологічних якостей особисто...