Дитина не агукает в 3 місяці

Дитина не агукает в 3 місяці

Поява маляти на світ – це, мабуть, найочікуваніша подія. Хоча батьки і розуміють, що попереду їх чекають не тільки радощі й успіхи, але і переживання. Звичайно, до першого усвідомленого слова «мама» ще дуже далеко, але самостійно звуки малюк почне видавати зовсім скоро, тому батьки з таким нетерпінням чекають цього періоду і починають хвилюватися, якщо дитина не агукает в 3 місяці. Так чи є насправді привід для хвилювання або для такого віку це цілком нормально?

Коли діти починають видавати перші звуки і агукати

протягом першого місяця життя діти видають тільки плач і кректання. І тільки після початку другого місяця життя, малюки починають все активніше вимовляти свої перші звуки. Починають вони з самих простих гласних, які не складно вимовляти, тобто: «У», «А», «Е», «Про». Але з-за того, що для дітей характерна гортанний вимова звуків, батькам чується традиційне «агу».

На перших порах малюк просто так тренується вимовляти звуки, для розваги. Але після деякого часу, ті чи інші звуки вже будуть ставитися до членів сім'ї або предметів. Нерідко діти починають своєрідне спілкування з брязкальцями та іншими іграшками. Але найбільшу емоційність агуканье знаходить під дитячу мелодійну музику.

До чотиримісячного віку, малюки починають досить голосно сміятися, скавучати і намагатися вимовляти деякі приголосні звуки. При цьому для кожної дитини вибір звуків суто індивідуальний, тому сполучень може бути чимало. Хоча деякі діти аж до півроку не вимовляє приголосні, і це також є варіантом норми.

У більшості випадків до напівроку діти вже стараються формувати двоскладові поєднання на кшталт «у-ку», «а-ба» та інші. При різному їх чергуванні розвивається дитяча мова.

Як навчити дитину агукати

Іноді дитина не агукает в 3 місяці, навіть якщо батьки приділяють йому чимало уваги. У такому випадку фахівці радять зробити упор на розвиток дрібної моторики. При цьому батькам необхідно стежити, щоб дрібні деталі, застосовувані в іграх, не потрапляли в рот дитини.

Агуканье має виключне значення в подальшому формуванні мови. Хоча спеціально навчити малюка агукати і агукати не можна, цього можна сприяти деякими діями оточуючих його людей. Це:

1. Так чи інакше, з дитиною просто необхідно розмовляти як можна більше. Всі дії необхідно супроводжувати поясненнями і поясненнями. Іншими словами з малюком треба розмовляти в ході ранкового туалету, сповивання, купання, годування та інших маніпуляцій. Мова при цьому повинна залишатися ніжною і м'якою, не варто допускати різких емоційних сплесків.

2. Вимовити малюком звуки треба повторювати, а потім і додавати до них нові. Справа в тому, що всі діти схильні до наслідування, тому вони будуть прагнути повторити вимовлене дорослими.

3. Долоньки дитини потрібно погладжувати і навіть ніжно масажувати. Адже саме на них знаходиться відразу кілька акупунктурних точок, які безпосередньо пов'язані з ділянками мозку, відповідальними за розвиток мовлення. Тому пальчикові ігри не тільки розвивають дрібну моторику, але і сприяють розвитку мовлення в цілому.

Батьки і всі навколишні, які спілкуються з малям, повинні чітко знати, що коверкание слів, так само як і сюсюкание в такому випадку не допускаються. Зате читання народних потішок, невеликих дитячих віршів і примовок впливають на розвиток дитини тільки благотворний вплив.

Якщо дитина не агукает в 3 місяці

У тому випадку, коли дитина не починає агукати в кінці першого місяця життя – немає сенсу проявляти занепокоєння. А от якщо і три місяці він не починає вимовляти свої перші звуки, то варто проконсультуватися з цього питання з дитячим лікарем та приділити цим фактом пильну увагу.

Може трапитися і так, що діти спочатку досить активно агукают, а потім з якоїсь причини перестають це робити. Це говорить про те, що вони готуються до освоєння нової порції мовленнєвих навичок. Вже через деякий час гуління повернеться, але вже з новими звуками та емоціями. Хоча іноді причиною цього явища можуть стати стреси або інші фактори.

Якщо малюк відмовляється розмовляти протягом тривалого часу, в особливості аж до восьми місяців, необхідно виключити виникнення порушень неврологічного характеру або у слуховому апараті. У цьому випадку педіатр направити дитину на консультацію до більш вузьким фахівцям, які допоможуть розібратися у проблемі і усунути причини затримки в мовному розвитку.

Якщо ж малюк активно посміхається, гулить, побачивши батьків і інших знайомих йому дорослих, то він не тільки радує батьків. Адже цим він дає їм зрозуміти, що його емоційний і фізіологічний розвиток протікає нормально.

Схожі статті:

 • Що повинен уміти дитина в три місяці

  Здавалося б, з моменту народження малюка пройшло зовсім не багато часу, але він вже встиг змінитися буквально до невпізнання! Тепер його личко цілком осмислене, рухи скоординовані, а м'язи зміцні...

 • Що повинен уміти дитина в 4 місяці?

  Дитина в 4 місяці вже відрізняється від новонародженого дуже сильно. Дітки до цього часу не тільки дорослішають, але й змінюються – фізично, зовні, і, звичайно, психологічно. Так що ж повинен вмі...

 • Скільки грудного молока повинен з'їдати дитина в 2 місяці?

  У віці двох місяців малюки встигають освоїтися в своїй новій життя. З цього часу вони починають найбільш активно вбирати в себе всю можливу інформацію, міняючись щодня. У цьому віці важливо стежи...

 • Скільки повинна спати дитина в 3 місяці?

  Сон – це період відпочинку для всього організму і відновлення його сил. Особливо він важливий для маленьких дітей, яким потрібна величезна кількість енергії для пізнання непростого навколишнього...

 • Дитина в 4 місяці не перевертається

  Одним з перших революційних подій і досягнень у житті малюка є його самостійні перевороти з живота на спину і назад. Адже в положенні лежачи на спині перед дитиною відкривається обмежений вид – в...